PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop Bresser Galaxia 114/900 EQ

Teleskop Bresser Galaxia 114/900 EQTeleskop Bresser Galaxia 114/900 EQ
Kód zboží: 4614900
Zrcadlový dalekohled na rovníkové montáži, ideální volba pro začínající astronomy, průměr zrcadla 114mm, ohnisková vzdálenost 900mm, 3 okuláry, měsíční filtr, Barlow čočka
Cena s DPH7773 Kč
Cena bez DPH6477 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

3-8 dní

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:3-8 dní
Preloader
Bresser Galaxia 114/900 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton s kulovým zrcadlem na rovníkové montáži, ideální pro příležitostné pozorovatele noční oblohy. Optimální světelnost (f / 8) je vhodná na pozorování všech druhů objektů - mlhoviny, galaxie, hvězdokupy, dvojhvězdy, planety, Měsíc. Při použití 3x Barlow čočky, která je součástí balení se dá také pozorovat Měsíc, planety nebo jasnější objekty při větším zvětšení. Dalekohled je vybaven okuláry typu Kellner K-25mm, K-9mm, K-4mm, které poskytují zvětšení 36x, 100x, 225x. Průměr okulárů je 31,7 mm (1,25 in), takže se dají také použít jakékoliv jiné okuláry s tímto rozměrem. Záměrný LED hledáček s červeným bodem je výborný pro snadné a rychlé vyhledání objektu. Součástí je také Barlow čočka, která násobí výsledné zvětšení 3x. K teleskopu se dodává i obraz převracející čočka umožňující pozorování pozemských cílů. Měsíční filtr dodáván spolu s teleskopem dokáže odfiltrovat některé vlnové délky světla odrážejícího se od povrchu Měsíce a zvýšit tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníková montáž EQ-SKY s přesnými převody a jemnými posuvy v obou osách je možné velmi dobře využít při sledování objektů při jejich zdánlivě pohybu po noční obloze způsobené rotací Země. Zejména při pozorování s velkým zvětšením se objekty poměrně rychle dostávají mimo zorné pole. Avšak díky správně nastavené rovníkové montáži, jejíž osa je rovnoběžná s osou Země, stačí na udržování tohoto objektu v zorném poli okuláru otáčet montáží pouze v jednom směru. K montáži typu EQ-SKY lze dokoupit motorek, který bude pohybovat montáží bez nutnosti uživatelského zásahu. Pevný ocelový stativ s pochromovaným povrchem je velmi stabilní, disponuje i odkládací plochou pro příslušenství (okuláry, mapy, apod.).. Balení obsahuje: tubus s optikou, 3 okuláry, měsíční filtr, ocelový stativ, montáž EQ-SKY, Barlow čočka, obraz převracející čočka, LED hledáček, astro freeware. Je možné dokoupit volitelný elektronický okulár s barevným snímačem, který přenese pozorovaný obraz v teleskopu na obrazovku počítače. V balení s elektronickým okulárem je i software pro zachycení obrázků a krátkých videosekvencí a také jejich úpravu.
 

Technické parametry:

Průměr objektivu:
114mm
Světelnost : f / 8
Ohnisková vzdálenost: 900mm
Využitelné zvětšení: 228x
Zvětšení : 36x-675x
Okuláry : K-4mm, K-9mm, K-25mm (Kellner)
Hledáček : LED záměrný (červený bod)
Hmotnost : 11,7 kg
Záruka : 24 měsíců
 
 
Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
Montáž EQ
48 hodín
zrkadlové (refraktory)
114-129mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.