PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop SkyWatcher MIRA 130/650 EQ2

Teleskop Sky-Watcher MIRA-130/650 EQ2Teleskop Sky-Watcher MIRA-130/650 EQ2
Kód zboží: SWN1306eq2
Dalekohled typu Newton na paralaktický montáži EQ-2, průměr zrcadla 130mm, ohniště 650mm, hledáček Red dot 6x30, vhodný pro začátečníky
Cena s DPH6349 Kč
Cena bez DPH5291 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

Na skladě

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:Úterý 26.03
Preloader

Dalekohled typu Newton na paralaktický montáži EQ-2 s Trojnohá stativem LT1 s profilovanými hliníkovými stavitelnými nohami as odkládací plochou na příslušenství. Stupnice jsou na obou osách. V polární ose je jemný pohyb neomezen. Na deklinační ose je jemný pohyb bez přestavení v rozsahu cca 40 °. Součástí je plastový okulárový výtah s kovovým zakončením 1,25 "/ T-2 s brzdou, hledáček Red Dot Finder 6x30, sada závaží, okuláry Super f 25 (zv. 26x) af 10 d (zv. 65x) 1,25". Možná dovybavit elektrickým pohonem v RA ose. Vhodný přístroj pro začátečníky umožňující již i pozorování méně jasných tzv. deep-sky objektů.

Obsah balení:

-Teleskop 130/650
- montáž EQ-2 vč. stativu
- hledáček Red Dot Finder 6x30
- okuláry 1,25 "Super 25, Super 10


Názor experta

vhodný především pro začátečníky, děti a příležitostné pozorování planet, Měsíce a většiny polulárnych deep-sky objektovvhodný pro pozorování jasných objektů (planety, Měsíc a dvojhvězdy) + Deep-sky objekty

Klady
  • díky zrcadlovému objektivu neexistuje barevná chyba objektivu
  • hmotnostně stále vhodný na transport
  • vyšší světelnost umožňuje i pozorování plošně slabších deep-sky objektů
Zápory
  • hledáček Red Dot je praktický pouze pro lokalizaci jasných objektů - doporučuje sestavu doplnit klasickým hledáčkem (např. 6x30 apod.)
  • chybí Barlow nebo ještě jeden okulár (s ohniskem kolem 6mm) pro maximální zvětšení při pozorování planet, Měsíčních kráterů apod. - doporučujeme dokoupit z naší nabídky
  • příležitostná potřeba kolimace - hlavně po nešetrnejšom transportuTechnické parametry:

Průměr zrcadla: 130 mm
Ohnisková vzdálenost : 650 mm
Světelnost : f / 5
Okulárový výtah: 1,25 "
Montáž : EQ-2
Stativ : hliníkový
Hmotnost : 12,7 kg
Záruka : 24 měsíců

 

Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
Montáž EQ
3-8 dni
zrkadlové (refraktory)
130-149mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.