Teleskop Sky-Watcher Horizont 120/600 AZ3

Top

Teleskop Sky-Watcher 120/600 AZ3 je čočkový achromatický dalekohled s průměrem objektivu 120mm a ohniskovou vzdáleností 600mm. Disponuje T2 závitem pro připojení zrcadlovky. celý popis

Objednací číslo: SWR1206az3
Výrobce: Sky-Watcher
Doprava za 40 Kč
11 536 Kč
3-8 dní
PPL kurýrní přeprava: Za 3-8 dní u Vás
Garance vrácení do 30dnů Nelíbí se Vám zboží, které jste u nás zakoupili? Nevadí, u nás jej můžete do 30 dnů vrátit a my Vám vrátíme peníze.
Výměna do 60 dnů U nás máte až 60 dní na vyzkoušení zboží. Nejsi s ním spokojeni? Vyměňte ho za jiný. Rádi Vám pomůžeme s výběrem
Odborné poradenství Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis produktu

Rada teleskopů SKYWATCHER Horizont je určena za začínající pozorovatele, kteří očekávají od svého prvního teleskopu větší univerzálnost a hlavně jednoduchost. Přesně toto nabízejí modely Horizont 70, Horizont 80 a Horizont 90, Horizont 102 a 120mm na pevné hliníkové montáži AZ3.
S touto řadou teleskopů budete schopni pozorovat měsíc, krátery na měsíci, najdete jednotlivé planety na obloze. Velké využití mají tyto modely během denního použití, můžete si je vzít na výlet do přírody a pozorovat na velké vzdálenosti přírodu, lidi, zvěř a jiné. Přesně toto je hlavní využití teleskopů na azimutální montáži AZ3, která se svou konstrukcí podobá na klasický fotografický stativ.

Teleskop Sky-Watcher Horizont 120/600 AZ3 je čočkové konstrukce, má 120mm čočku a dlouhé 600mm ohnisko. Je větší alternativu k modelu 102/500. Tento teleskop je určen k pozorování noční oblohy, hlavně Měsíce a jiných jasných objektů, pozorování planet také nebude dělat žádné problémy. Vynikající bude při denním pozorování, díky T2 závitu jej lze snadno spojit se zrcadlovkou a dělat krásné fotky vzdálených objektů. V balení jsou 2 okuláry 25mm (24x) 10mm (60x) a hledáček StarPointer. Je možné si dokoupit 2,5mm okulár, se kterým dosáhneme zvětšení 240x.
V případě zájmu je možné doručit tento model i montáž is montáž AZ4, takovou variantu ocení hlavně specialisté na fotografování.


Proč montáž AZ ...

  • Jednoduché ovládání, podobná klasickému foto stativu
  • Univerzálnost (teleskopy, monokulární dalekohledy, foto aparáty, noční vidění ...)
  • Přijatelná cena


Montáž AZ-3 přestavuje jednoduchý typ montáže, který ocení hlavně začátečníci v astronomii, pozorovatelé přírody nebo fotografové. Poskytuje kvalitní podporu pro čočkové dalekohledy s průměrem do 10 cm s délkou ohniska do 900mm a pro čočkové dalekohledy do 13cm při ohnisku 400-600mm. U zrcadlových dalekohledech se nezvykne používat, ale je to možné až do průměru 130mm. Hlava montáže AZ-3 se s pomocí jemných ovladačů dá vodorovně a svisle přesně pohybovat. Montáž svou pevností je srovnatelná s montážemi EQ2-EQ3.

Připravili jsme pro Vás krátké video o teleskopech rady Horizont, 70/500, 80/400, 90/900, 102/500, 120/600. Všechny tyto modely mají stejnou montáž AZ3, rozdíl je ve velikosti tubus. Na tomto videu je vidět model 70/500 AZ3. Uvidíte jak reálně vypadá balení, co všechno se v něm nachází a postup jak jednoduše si složíte Váš teleskop z řady Horizont.

Technické parametry

Způsob využití: Pro začátečníky | Pro pokročilé
Konstrukce: Čočkové
Průměr objektivu: 120 mm
Typ montáže: Azimutální montáž (AZ)
Ohnisková vzdálenost (mm): 600 mm
Okuláry: Super 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Hledáček: Star Pointer
Světlost: f/5
Záruka: 24 měsíců

Hodnocení

  • lehký, spratný, dobře přenosný teleskop
  • vhodný především na vizuální pozorování jasnějších objektů
  • vhodné i na pozemní cíle
  • dobrá světelnost objektivu

  • krátká ohnisková vzdálenost pro pozorování malých detailů na povrchu Měsíce, případně planet. Pro tyto účely jsou vhodnější teleskopy s delším ohniskem.
  • azimutální montáž - častěji nastavování pozorovaného objektu do zorného pole dalekohledu

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Provozovatel astronomického portálu www.astronomy.sk, dlouholetý pozorovatel a fotograf noční oblohy.

Vhodný pro pozorování jasných objektů (planety, Měsíc, některé dvojhvězdy a jasnější komety). Dá se využít i pro fotografování přírody přes den - vzdálené objekty, ptáci a podobně.

 

Proč nakoupit optiku u nás

Přes 10 let zkušeností Rádi poradíme s výběrem.
Výměna zboží do 60 dnů Jednoduše, bez udání důvodu.
Záruční i pozáruční servis Nabízíme jen ověřené produkty.
Velké skladové zásoby Při objednání do 12 hod, zítra u Vás.
Vrácení zboží do 30 dnů Nevyhovuje? Nevadí, pošlete zpět.
Vlastní prodejna v Trenčíně Zboží můžete osobně vyzkoušet.
Čekejte prosím...
Uživatelský panel
Napiště nám zprávu