PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Sada barevných filtrů Omegon

Kód zboží: 11333
Sada šesti barevných filtrů značky OMEGON. V sadě se nacházejí filtry v barvách: oranžová, světle modrá, červená, žlutá, světle zelená a fialová. Připojení na dalekohled je 1,25 ".
Cena s DPH1625 Kč
Cena bez DPH1343 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

Na skladě

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:Pondělí 2.03
Preloader

Sada šesti barevných filtrů značky OMEGON. V sadě se nacházejí filtry v barvách: oranžová, světle modrá, červená, žlutá, světle zelená a fialová. Připojení na dalekohled je 1,25 ".

V sadě se nacházejí filtry s následujícím využitím:

Oranžový filtr blokuje modrou a zelenou vlnovou délku, čímž se zvyšuje viditelnost detailů na Saturnu je a Jupiterových oblačných pásů. Na Marsu filtr zostřuje hranice mezi oranžovými a zelenkavými oblastmi.

Červený filtr téměř zcela blokuje modré a zelené světlo, což znamená, že je velmi silný kontrast, například, mezi namodralými tónovanými jasnějšími strukturami a poskytuje podrobnosti o povrchu Jupitera a Saturnu. Nicméně, tento filtr se používá zejména na pozorování marťanské polární čepičky.

Světle modrý filtr je vhodný pro pozorování měsíce, Marsa, Jupitera a Saturna. Zlepšuje kontrast na slabých místech bez ovlivnění jasu planety, což je důvod, proč tento filtr je často používán v kombinaci s ostatními.

Žlutý filtr zlepšuje kontrast měsíčních kráterů, na Marsu jsou více zřejmé kanály a polární čepičky. Na Jupiteru a Saturnu je lepší kontrast namodralá amoniakových oblačných pásů.

Světle zelený filtr je ideální pro pozorování ledovců na Marsu a žlutavých písečných bouří na povrchu Marsu. Filtr také zlepšuje kontrast načervenalých a namodralé struktur v Jupiterově atmosféře.

Fialový filtr celkem blokuje červené, žluté a zelené světlo, což je užitečné při pozorování polárních regionů na Marsu. U větších teleskopů (> 12 ''), filtr umožňuje rozlišit některé struktury v atmosféře Venuše.

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.