PORADÍME VÁM
DENNĚ 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Víc informací

Teleskop SkyWatcher 130/650 Heritage Flex Tube

Teleskop Sky Watcher130/650 Heritage Flex TubeTeleskop Sky Watcher130/650 Heritage Flex Tube
Kód zboží: Flex130
Teleskop je všestranný, nabízí výhled na Měsíc, planety a objekty hluboké oblohy. Vhodný pro začátečníky. V dárkové krabičce.
Cena s DPH4616 Kč
Cena bez DPH3815 Kč

ikonaPokud jste našli jinde lepší nabídku, kontaktujte nás . Uděláme co je v našich možnostech, abychom se s Vámi co nejlépe dohodli.

3-8 dní

Kdy mi bude zboží doručeno, když ho teď objednám? Přepravní společností UPS:3-8 dní
Preloader
Teleskop Sky-Watcher Dobson 130/650 Heritage Flex Tube představuje klasiku s novým sklonem. Nová, patentovaná, posuvná tyč disponuje lehkým designem. Další výhodou je to, že umožňuje zaostřovat flexibilně posouvatelnou tyčí dále dovnitř nebo ven. Tento dalekohled není jen vysoce precizní optický přístroj, ale také pěkný sběratelský kousek a perfektní dárek. Ďalekohľadová trubice je ozdobena jmény mnoha slavných lidí, kteří provedli významný příspěvek k výzkumu v astronomii za posledních 400 let, včetně samého Galileo Galilea.
 
Dalekohled je všestranný, nabízí nádherný výhled na Měsíc, planety a objekty hluboké oblohy. Patentovaný trubkový systém znamená, že dalekohled je velmi snadné přepravovat a skladovat. Snadná manipulace s teleskopem nabízí skvělý způsob, jak začít v amatérské astronomii a je také ultra kompaktní. Kompletní dalekohled s montáží je kompletně smontovaný přímo v dárkové krabičce.
Navíc Dobson teleskopy jsou k dispozici jen od 200 mm nahoru. Tento 130mm Dobson lze považovat za výjimku, takže je ideální pro cestování a pro začátečníky. Je to nástroj, který vyžaduje pouze malý prostor. S pouze 650 mm ohniskovou vzdáleností, Dobson má clonový poměr f5, což znamená, nádherné široké pole pozorování. Být schopen pozorovat rozšířené mlhoviny pod tmavou oblohou, je jen jedním z nejsilnějších stránek tohoto nástroje.

V balení se samozřejmě nachází hledáček a 2 okuláry Super Barium 25mm a 10mm, se kterým se budete dívat s přiblížením 26x a 65x.
 
Názor experta

dalekohled vhodný pro děti a začátečníky

Klady
  • skládatelný - velmi kompaktní rozměry
  • velmi nízká hmotnost
  • nevhodný pro slabší deep-sky objekty
Zápory
  • příležitostná potřeba kolimace - hlavně po nešetrnejšom transportu
  • vyžaduje trochu praxe při používání Dobson montáže - prvotní "neohrabanost" jistě vyprchá po 5-6 nočních pozorováních


Technické parametry :

Průměr objektivu: 130 mm
Ohnisková vzdálenost: 650 mm
Poměr clony:
5
Okuláry:
f=10, f=25
Max. užitečné zvětšení: 260x
Hmotnost: 3,7 kg
Připojení (na okulár):
1 , 25
Montáže: Dobson
Měsíc a planety: ano
Mlhoviny a galaxie: ano
Začátečníci: ano
Záruka: 60 měsíců

Příslušenství pro teleskop:

Měsíční filtry pro zvýšeně kontrastu a zvýšení komfortu pozorování při silném záření měsíce
Barevné filtry pro lepší kontrast při pozorování planet, hvězd, nebo deep sky-objektů
Sluneční filtry pro pozorování slunce. Pozor nikdy se nedívejte do slunce přes dalekohled bez takové fólie, hrozí vážné porušení zraku!
- okuláre
Astronomické kamery pro přenesení zážitků z pozorování do počítače přes USB
T2 kroužky pro připojení zrcadlovky přímo na teleskop
 
Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme, vysvětlíme co bude vhodné právě pro Váš teleskop a Vaše potřeby.
 
Pokud máte zájem o jiné příslušenství, kontaktujte nás. Možnosti rozšíření a vybavení teleskopu jsou neomezené, umíme Vám zabezpečit jakékoliv jiné příslušenství, které jste nenašli v naší nabídce.
 

Dobson
3-8 dni
zrkadlové (refraktory)
130-149mm

 


100% Garancia

Garance 100% spokojenosti

je služba, kterou jsme pro Vás zavedli a Vy ji můžete využít při zakoupení jakéhokoli zboží na iDalekohledy.cz. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě a tak jsme se rozhodli zařadit mezi naše služby možnost vrácení nepoužitého zboží pomocí kurýrní služby. V případě, že budete chtít zboží vyměnit, anebo vrátit z jakéhokoli důvodu, my se o všechno postaráme. Na Vaši adresu pošleme kurýra, ten od Vás zboží převezme a doveze ho na naši adresu.

Vy nemáte žádné starosti, žádné náklady, o všechno se postaráme my. Nákupem u nás nic neriskujete. Více o této službě sa dozvíte tu.