Oblíbený studentský mikroskop

Biologické mikroskopy

Patří mezi první se kterým se setkáváme již na základní škole na hodinách biologie a chemie. V tomto článku se podrobněji podíváme na oblíbený studentský mikroskop Omegon Microstar, článek jsme doplnili o fotografie udělané s kamerou, která je součástí bohatého příslušenství.  

Mikroskop Omegon Microstar je ideální model mikroskopu pro základní a střední školy, centra volného času. Může posloužit jako výborný a zajímavý dárek pro žáka i studenta, začínající a mírně pokročilé pozorovatelů mikrosvěta. Tento mikroskop vám umožní poznat mikrodetaily světa botaniky i zoologie. Nechte se zlákat pozorováním buněk, rostlin, mikroorganismů, vlasu, pylu, částí živočišných těl a dokonce i lidských buněk a tkání, orgánů ...

Na konci článku je možné si prohlédnout jednotlivé fotografie pozorovaných preparátů s mikroskopem Omegon Microstar.


Složení mikroskopu:

Jako u jiných mikroskopů následující: okulárová hlava, pracovní stolek s mikroposuvy preparátu a osvětlení.


 

Možnosti mikroskopu

Mikroskop nabízí široký rozsah zvětšení 20-1280x, díky 2 širokoúhlým okulárem WP5mm a WP16mm, a 3 objektivem 4mm, 10mm a 40mm a 2x barlow čočce. Hlavici mikroskopu lze otáčet o 360 stupňů, což dělá pozorování pohodlnějším.


Pozorování preparátů i mincí

Osvětlení preparátu lze ze spodu, svrchu a kombinací obou. Mikroskop na osvětlování preparátů používá LED diody s možností regulace intenzity světla od 1 po 8. Součástí výbavy mikroskopu je barevný filtr s 5 různými barvami, který dělá pozorování ještě zajímavějším.


Připojení na počítač přes USB

Mikroskop Omegon Microstar umožňuje připojení na počítač pomocí MicrOkuláru (640x480) a USB. Je třeba si ho nejprve nainstalovat a to pomocí instalačního CD, který je samozřejmě součástí balení. Kameru MicrOkuláru jednoduše vložíte namísto okuláru do tubusu mikroskopu a zapojíte do USB portu počítače a živě sledujete preparáty na obrazovce počítače. Následně si z pozorovaného preparátu snadno uděláte fotky či video.

  


Součástí balení:

mikroskop, 2 okuláry, Barlow čočka, MicrOculár, síťový adaptér, kazeta s 5 hotovými preparáty a sada na přípravu vlastních preparátů: prázdné sklíčka, pipeta, nůžky, pinzeta, Mikrotom, lahvičky s droždím, mořskou solí .. Vše uvedené je zabalené v praktické tašce s možností upevnění na popruhy.1. Cibule epiderma, 20x zvětšení

 


 

2. Kost, 40x zvětšení

 


 

3. Lidska krv,  40x zvětšení

 

 


 

4. Sosák komára, 40x zvětšení

 


 

5. Vetva lipy,  40x zvětšení

 


Tento mikroskop považuji za ideální start do objevování mikrosvěta. Kvalitní optika v kombinaci s dolním i horním osvětlením nám umožňuje pozorovat průhledné i neprůhledné vzorky, ať už jsou to preparáty s krví, nebo pozorování mincí. Díky kameře můžeme vytvořit foto dokumentaci pozorovaných vzorků. Tato kombinace vybavení mikroskopu a jeho ceny řadí tento mikroskop mezi nejlepší ve své třídě na trhu.

Při výběru mikroskopu nás neváhejte kontaktovat, rádi se podělíme s vámi o naše zkušenosti, rádi poradíme s výběrem v naší široké nabídce mikroskopů. Kontakty na nás naleznete zde.

Čekejte prosím...
Uživatelský panel
Napiště nám zprávu