Jak připojit fotoaparát k dalekohledu

Cílem tohoto článku je popsat jednoduchý postup jak spojit digitální zrcadlovku s dalekohledem. Toto propojení je vhodné pro větší monokulární dalekohledy 80mm a větší. Pro propojení s teleskopy doporučuji také větší, pevnější sestavy s montáží EQ3 a vyššími radami. Ideálně s goto montáží. Díky spojení dalekohledu se zrcadlovkou můžete fotit přes dalekohled krásné záběry i vzdálených objektů. 

Pokud byste chtěli připojit zrcadlovku na menší dalekohled, celá sestava může být nestabilní a výsledek neuspokojivý. Pro menší dalekohled doporučuji při tvorbě fotodokumentaci připojit mobilní telefon přes adaptér.

Na spojení zrcadlovky potřebujeme:

1. Digitální zrcadlovku
2. T2 kroužek pro danou značku digitální zrcadlovky
3. Dalekohled, nebo jiný optický přístroj který má T2 závit. Některé dalekohledy nebo teleskopy nemají T2 závit v základním balení, ale obvykle je možné to vyřešit zakoupením adaptéru s tímto závitem. Rádi Vám poradíme a prověříme jednotlivé možnosti. V našem videu jsme použili monokulární dalekohled Dorr Rain Forest 22-67x100.

Spojení je možné realizovat v těchto krocích:

1. Připevnění dalekohledu k pevnému stativu. Je třeba aby celá sestava byla stabilní.
2. T2 kroužek připojíme na závit okuláru
3. Z digitální zrcadlovky odstraníme objektiv a připevníme jednoduchým pohybem k dalekohledu s T2 kroužkem

A můžete začít fotografovat. Dalším krokem může být úprava samotné fotografie v různých programech, ale to už je jiný příběh. Postup propojení si můžete prohlédnout i našem videu:

V případě dotazů nebo pomoci s výběrem nás neváhejte kontaktovat.

Čekejte prosím...
Uživatelský panel
Napiště nám zprávu