Noční vidění ATN X-Sight 4K Pro 5-20x

Výrobce ATN připravil skvělý denní/noční puškohled ATN X-Sight 4K PRO 5-20x. Změnil od základu celou konstrukci loveckého puškohledu. Tubus je o průměru 30mm, což umožňuje použití stávající montáže na loveckých zbraních. celý popis

Objednací číslo: DGWSXS5205204KP
Výrobce: ATN
Zboží není na skladě

Toto zboží není aktuálně na našem skladě. Pokud si přejete být informováni v případě naskladnění zboží, vyzkoušejte tlačítko "Kdy bude skladem?".

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu z důvodu ukončení výroby. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

Popis produktu

Výrobce ATN připravil skvělý denní/noční puškohled ATN X-Sight 4K PRO 5-20x. Změnil od základu celou konstrukci loveckého puškohledu. Tubus je o průměru 30mm, což umožňuje použití stávající montáže na loveckých zbraních.

Ultra HD puškohled s revolučním senzoremvelmi ostrý obraz s obrovským rozlišením 4K (3864x2218 pixelů). Při vysokém rozlišení již nedochází po digitálním přiblížení k pixelizaci (rozostření) obrazu.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core společně se senzorem ATN 4K M265, 3864(H) x 2218(V) vytváří obrovský skok ve výkonu digitálních puškohledů.

Standardem je nové nahrávání ve frekvenci120 snímků za sekundu. Při extrémně rychlém záznamu lze detailně krokovat (zpomaleně přehrávat) zásah na zvěři a zobrazit přesně dopad střely v cíli. V puškohledu lze nastavit několik druhů používaného střeliva, nebo možnost nastřelení až na 10 zbraní, na kterých puškohled budete používat.


Největší výhody :

Extrémně dlouhá výdrž na jedno dobití baterie + 18hodin
Hliníkové tělo zaručující dlouhou životnost
Vzdálenost oka od okuláru je nyní mnohem větší 9cm (stejně jako denní optiky), konkurenční výrobky mají maximálně 4cm.
Digitální zoom už „nekazí“ obraz, je stále stejně ostrý i na největší přiblížení.
Velikost/délka puškohledu je oproti konkurenci o 25% menší, vzhledem už vypadá jako denní optika X-Sight 4K 3-14x má délku 35cm oproti tomu Yukon RT 6x50 46cm
Součástí je montáž na klasické lovecké kulovnice, lze použít i na všechny denní puškohledy s tubusem 30mm
Denní provoz zde není náhrada jako u konkurence, ale lze využít skvělého obrazu v celém rozsahu přiblížení jak ve dne (barevně), tak iv noci (černobílé)
Display v okuláru má rozlišení 1280x720px (921 600 bodů) -> Yukon RT - 768x576px (436 608 bodů). ATN má 2x jemnější zobrazení
Rozlišení systému 600lp/mm


Nová ergonomie

Ovládací tlačítka byla předělána a výsledkem je snazší ovládání puškohledu. Kryt, který u předchozího modelu X-Sight II HD zajišťuje baterie, má u nového modelu zcela jinou funkci -> Zoom (přiblížení). Lze snadno používat i v zimních obdobích, stejně tak i stisk tlačítek je mnohem příjemnější i pro velké prsty.


Výdrž puškohledu na baterie

Bezkonkurenční výdrž na jedno nabití. Netřeba nosit náhradní baterie, nebo kupovat náhradní zdroje. Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core není jen extrémně rychlý, ale také neuvěřitelně úsporný. První digitální puškohled na světě, který vydrží více než 18 hodin v provozu na jedno nabití. Baterie (výrobce Panasonic) jsou integrovány a díky novému procesoru, který je extrémně úsporný, je výdrž opravdu unikátní. Tyto baterie mají životnost 1000 nabíjecích cyklů. To znamená 18 000 hodin nepřetržitého provozu. Nabíjení probíhá pomocí kabelu/konektoru USB-C. U nového konektoru USB-C už nezáleží jak otočíte konektor při napájení.


Odolnost vůči zpětnému rázu

Díky integrovaným bateriím a kompletně nové elektronice byl tento puškohled otestován na výstavě Shot Show v Las Vegas na ráži .50 BMG - úsťová energie 16 000 J - 20 000 J. Pro srovnání ráže 30-06 Spr. má 4000 J. Výrobcem doporučená odolnost je do kalibru .470 Nitro Express (8000 J).


Nastřelení

Způsob nastřelení je u výrobků ATN mnohem jednodušší, než při denní optice. Pokud zvolíte funkci nastřelení, máte k dispozici dva záměrné kříže.

Vystřelíte na střed terče a skutečný zásah je například 10 cm nad středem. Jednoduše posunete druhý kříž v puškohledu na místo dopadu střely.

Jeden kříž máte na středu terče a druhý kříž máte posunut na místo dopadu. Potvrdíte jedním tlačítkem a puškohled změní nástřelnou hodnotu na druhý kříž, kterým byl označen dopad střely (10cm nad středem). Při nastřelování stačí pouze 2 rány -> ta druhá už je pouze kontrolní, pro potvrzení nástřelu.


Bystrý dálkoměr

Softwarový dálkoměr pracuje na výpočtu vzdálenosti podle výšky terče, na který mířím. Například pokud vím, že papírový terčvýšku 60cm, označím tedy horní a spodní okraj terče a puškohled dopočítá vzdálenost. Tento způsob dopočtu vzdálenosti se úspěšně používá například na zvěř vysokou, kde jsou průměrné výšky zvěře velmi podobné, nicméně u zvěře černé jsou výšky velmi rozdílné.

Laserový dálkoměr ABL

ATN vyvinulo přídavný dálkoměr spojený bezdrátově pomocí Bluetooth. Nasadíte pouze tehdy, když jej budete potřebovat. Přidává se na sluneční clonu, která je součástí balení puškohledu, tímto způsobem máte zajištěno, že dálkoměr míří na stejné místo jako puškohled. Dálkoměr obsahuje také zaměřovací laser pro kontrolu zaměření cíle.

Stačí stisknout tlačítko a vzdálenost se bezdrátově přesune do puškohledu, který dokáže pomocí balistického kalkulátoru ihned posunout záměrnou osnovu podle aktuálních podmínek, které si puškohled zjistí z integrovaných čidel -> vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, také nadmořskou výšku. Vliv větru je třeba doplnit manuálně a kalkulátor si hodnoty přepočítá. Baterie vydrží více než 6 měsíců nepřetržitého provozu se zapnutým Bluetooth. Hmotnost 360g


Balistický kalkulátor

Puškohled obsahuje čidla na vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, barometrický tlak a díky GPS i nadmořskou výšku. Do kalkulátoru musíte zadat parametry použitého střeliva, vzdálenost, na kterou máte zbraň nastřelenou a vzdálenost středu optiky od hlavně.

Tento kalkulátor výborně dopočítává vliv větru na zásah v cíli. Díky vestavěnému kompasu dokáže určit jaký vliv (podle směru odkud vítr vane) má vítr na posun dráhy střely.

Je nutné zadat sílu a azimut větru. Podle těchto rad lze určit sílu větru s velmi malou odchylkou:

· 1 - 2 m/s – je cítit vítr na tváři, velké listy a tráva se pohybují

· 2 - 3,6 m/s - malé listy a těžké stonky trav se pohybují

· 2,7 - 4,5 m/s - pohybují se špice malých stromků

· 3,6 - 5,4 m/s - pohybuje se křoví

· 4,5 + m/s – stromy/větve se pohybují

Tento balistický kalkulátor opravdu funguje, ideální je použití s ABL laserovým dálkoměrem.


Streamování videa

ATN X-Sight 4K dokáže ve stejnou dobu nahrávat ve Full HD, Streamovat 720p a také zobrazovat lovci lovenou zvěř.


RAV nahrávání videa po výstřelu

Vše si jednoduše nahrajte. Puškohled ATN 4K zná kdy zbraň vystřelila (dle zpětného rázu) a dokáže uložit video 5 až 30 vteřin před výstřelem a 5 až 30 vteřin po výstřelu. Stačí stisknout jedno tlačítko a o nic se už nestaráte, puškohled neustále nahrává a uloží úsek požadovaného videa automaticky.


Montáž na zbraň

Součástí puškohledu je také několik montáží na weaver lištu.

1. Standardní montážní oko se základnou na weaver s podhledem
2. Standardní montážní oko se základnou na weaver s podhledem které má navíc v horní části po obou stranách krátké weaver lišty pro upevnění přísvitu a dalšího příslušenství
3. Obrovský posun ve zpříjemnění použití tohoto puškohledu je díl, který je ve tvaru L, to znamená, že posouvá puškohled blíže k střelci bez nutnosti dokupovat delší montážní lišty. Například na kulovnice typu Brno 98 kde je pojistka na závěru velmi vysoká nebude již s touto montáží žádný problém puškohled používat.


Standardem u výrobků ATN je:

- velká škála možností nastavení
- citlivost na zbytkové světlo
- mnoho druhů a barev záměrných křížů
- přehrávání natočených videí přímo v zařízení, není nutné vybírat MicroSD kartu nebo po Wi-Fi stahovat videa
- spojit zařízení s mobilem a zobrazit stejný obraz na mobilu, na který puškohled ve stejnou dobu míří
- nastavovat pomocí mobilní aplikace Android/IOS
- používat ruční dálkoměr spojený pomocí bluetooth
- spárovat dálkový ovladač, který pomocí suchého zipu umístíte na předpažbí
- plynulý zoom kde nejste omezeni přednastaveným přiblížením


Obsah balení:

1x nový neviditelný přísvit ATN IR 850nm (dosah více než 300m)
2x standardní montážní oka s podhledem a základnou na weaver
1 x montáž na tvaru L, ideální pro montáž puškohledu blíže ke střelci
1x horní polovina montážního oka s krátkými lištami pro upevnění přísvitu a dalšího příslušenství
1x sluneční clona (hliníková)
1x guma/kryt na okulár
1x USB – C kabel
1x obal na puškohled
1x čistící hadřík na optiku

Technické parametry

Zvětšení: Zoom
Maximální zvětšení: 5-20x x
Napájení: Internal Lithium Ion, Li-Ion Battery Pack APS3, CR123, AA, AAA, CR2032, 18650, 2354, CR123A, RCR123A, CR1620, LR44
Wi-Fi: Ano
Nahrávání videa: áno
Záruka: 24 mesiacov

Proč nakoupit optiku u nás

Přes 10 let zkušeností Rádi poradíme s výběrem.
Výměna zboží do 60 dnů Jednoduše, bez udání důvodu.
Záruční i pozáruční servis Nabízíme jen ověřené produkty.
Velké skladové zásoby Při objednání do 12 hod, zítra u Vás.
Vrácení zboží do 30 dnů Nevyhovuje? Nevadí, pošlete zpět.
Vlastní prodejna v Trenčíně Zboží můžete osobně vyzkoušet.
Čekejte prosím...
Uživatelský panel
Napiště nám zprávu