Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2

Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2 poskytuje vynikající obraz. Je vhodný na pozorování zejména větších a méně jasných deep-sky objektů. celý popis

Objednací číslo: 4690910X
Výrobce: Bresser
Zboží není na skladě

Toto zboží není aktuálně na našem skladě. Pokud si přejete být informováni v případě naskladnění zboží, vyzkoušejte tlačítko "Kdy bude skladem?".

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu z důvodu ukončení výroby. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

Popis produktu

Teleskop Bresser SPICA 130/650 je zrcadlový hvězdářský dalekohled typu Newton s parabolickým zrcadlem na rovníkové montáži EQ-2 poskytující vynikající obraz. Krátké ohnisko a relativně velká apertura je vhodná kombinace na širokoúhlé pozorování zejména větších a méně jasných objektů ako napr. galaxie, velké otevřené hvězdokupy a mlhoviny v naší vlastní galaxii. Ale samozřejmě krásně uvidíte i jasnější objekty v naší sluneční soustavě (Měsíc, planety, apod.).
Dalekohled je vybaven dvěma okuláry typu Plossl s ohništěm 10mm a 25mm, poskytujícími zvětšení 65x a 26x, v kombinaci s Barlow 3x čočkou i zvětšení 130x a 52x. Okulárový výtah je použitelný s jakýmikoliv okuláry s vnějším průměrem 31,7 mm (1,25"). Disponuje optickým hledáčkem 6x30 mm. Měsíční filtr dodávaný spolu s teleskopem dokáže odfiltrovat některé vlnové délky světla odrážejícího se od povrchu Měsíce a zvýšit tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníkovou montáž EQ-2 s přesnými převody a jemnými posuvy v obou osách lze velmi dobře využít při sledování objektů při jejich zdánlivém pohybu po noční obloze způsobeném rotací Země. Zejména při pozorování s velkým zvětšením se objekty poměrně rychle dostávají mimo zorné pole . Avšak díky správně nastavené rovníkové montáži, jejíž osa je rovnoběžná s osou Země, stačí na udržování tohoto objektu v zorném poli okuláru otáčet montáží pouze v jednom směru. K této montáži je možné dokoupit motorový pohon pro automatické sledování (ne vyhledávání) pozorovaných objektů. Teleskop je postavený na stabilním hliníkovém stativu. Obsah balení: tubus s optikou, 2ks okuláry, Barlow 2x čočka, měsíční filtr, hliníkový stativ, montáž EQ-2, optický hledáček.
Teleskop umožňuje i jednoduché astrofotografovanie pomocí volitelného elektronického okuláru s barevným snímačem, který přenese pozorovaný obraz v teleskopu na obrazovku počítače a následně se dá zachytit jako fotografický nebo video snímků. V balení s elektronickým okulárem je i software na jejich následnou úpravu.

Technické parametry

Způsob využití: Pro začátečníky
Konstrukce: Zrcadlové
Průměr objektivu: 130 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriální) montáž (EQ)
Ohnisková vzdálenost (mm): 650 mm
Okuláry: Plossl 1.25" F=25mm, Plosll 1.25" F=10mm
Barlow čočka: 3x
Hledáček: 6x30
Světlost: f/5
Hmotnost: 5.15 kg
Záruka: 24 měsíců

Hodnocení

  • lehký, spratný dobře přenosný teleskop
  • vhodný i pro slabší deep-sky objekty
  • dobrá světelnost objektivu
  • příležitostná potřeba kolimace - hlavně po nešetrnejším transportu

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Provozovatel astronomického portálu www.astronomy.sk, dlouholetý pozorovatel a fotograf noční oblohy.

Vhodný pro pozorování jasných objektů (planety, Měsíc, některé dvojhvězdy a jasnější komety). Paralaktická montáž výhodou. Základní výbavu bych ještě doplnil krátkoohniskovým okulárem specializovaným pro pozorování planet.

 

Proč nakoupit optiku u nás

Přes 10 let zkušeností Rádi poradíme s výběrem.
Výměna zboží do 60 dnů Jednoduše, bez udání důvodu.
Záruční i pozáruční servis Nabízíme jen ověřené produkty.
Velké skladové zásoby Při objednání do 12 hod, zítra u Vás.
Vrácení zboží do 30 dnů Nevyhovuje? Nevadí, pošlete zpět.
Vlastní prodejna v Trenčíně Zboží můžete osobně vyzkoušet.
Čekejte prosím...
Uživatelský panel
Napiště nám zprávu